پنج شنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۲

اقامه نماز جماعت در محوطه دانشگاهی امریکا - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

اقامه نماز جماعت در محوطه دانشگاهی امریکا

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ تعدادی از دانشجویان مسلمان دانشگاهی در ایالت تگزاس، نماز جماعت خود را در محوطه بیرونی این دانشگاه اقامه کردند.

این دانشجویان هدف خود را از این اقدام، مقابله با تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی در منع پخش اذان از مأذنه‌ها و مساجد شهر‌های فلسطین اشغالی اعلام کردند.

پیش از اقامه نماز جماعت در این دانشگاه، «کریم عبدی» امام جماعت «مسجد نوئیسیز» با صدای بلند اذان گفت و سپس نزدیک به ۵۰ دانشجوی مسلمان نماز جماعت را به امامت او اقامه کردند.

عبدی در این باره اظهار داشت: ما باید به پشتیبانی از دین مبین اسلام برخیزیم، خصوصا در این زمان که این دین در کشور مقدس فلسطین ممنوع شده است.

وی در ادامه افزود: شرم بر ما باد اگر هم اکنون به حمایت از برادران و خواهران فلسطینی خود برنخیزیم.

«نور وادی» دانشجوی سال دوم رشته حقوق این دانشگاه که برگزار‌کننده و هماهنگ‌کننده این برنامه بود نیز ضمن محکوم کردن تصمیم اخیر رژیم اشغالگر قدس، در این رابطه گفت: برایم قابل تصور نیست که هنگامی که وارد بیت المقدس می شوم، صدای اذان از مأذنه‌های آن به گوشم نرسد.

هنگامی که این دانشجویان در حال اقامه نماز جماعت در فضای سبز دانشگاه بودند، حدود ۲۰ دانشحوی غیر مسلمان در اطراف آنها حلقه زدند و با در دست داشتن پلاکاردهایی حمایت خود را از مسلمانان و محکومیت این قانون اعلام کردند.

شایان ذکر است چندی پیش، قانونی در پارلمان رژیم صهیونیستی مطرح و تصویب شد که طبق آن، صدای اذان از مساجد فلسطین و نیز بیت المقدس، قبله اول مسلمانان، ممنوع اعلام شده و مسلمانان موظف شدند که اذان را تنها در فضای داخلی مسجد بگویند.

این قانون واکنش‌هایی را به دنبال داشت از جمله آنکه یکی از اعضای فلسطینی پارلمان این رژیم، در مقابل این تصمیم به گفتن اذان پشت تریبون مجلس رژیم صهیونیستی اقدام نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.