دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲

ایرانیان خشمگین در پاسخ به گستاخی ترامپ رکورد شکستند! - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

ایرانیان خشمگین در پاسخ به گستاخی ترامپ رکورد شکستند!

استفاده رئیس‌جمهور آمریکا از عبارتی جعلی برای اشاره به خلیج فارس، موجب شد ایرانیان با قرار دادن بیش از ۴ میلیون کامنت اعتراضی در اینستاگرام، در این شبکه اجتماعی رکوردشکنی کنند.

دونالد ترامپ

– به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد رکورد کامنت گذاشتن در اینستاگرام با کمک کاربران ایرانی شکسته شد. از زمان انتشار پست مربوط به خلیج فارس در صفحه اینستاگرام رئیس‌جمهور آمریکا تاکنون، بیش از ۴ میلیون کامنت که می‌توان گفت تقریبا همه آن‌ها کاربران ایرانی هستند، رکورد بی‌سابقه‌ای در اینستاگرام بر جای گذاشته است.
کاربران ایرانی در اعتراض به این که ترامپ از واژه جعلی «خلیج ع.ر.ب.ی» به جای خلیج فارس استفاده کرده بود، پست‌های او را کامنت‌باران کردند.
یادآور می‌شود ترامپ در روز جمعه ۱۳ اکتبر در سخنان خود درباره راهبرد ضدایرانی کاخ سفید از این واژه جعلی استفاده کرد. همین موضوع باعث تا وی با موجی از خشم کاربران ایرانی سراسر جهان روبرو شود.
ایرانیان با حفظ اتحاد ملی و اعلام اعتراض به مواضع توهین‌آمیز و ضدایرانی رئیس جمهور آمریکا، رکورد جهانی چهار میلیون کامنت را ثبت کردند.
کاربران ایرانی بسیاری برای نشان دادن مخالفت خود با این حرف ترامپ در زیر یکی از پست‌های او با نوشتن کامنت و هشتگ‌های نظیر «خلیج_همیشه_فارس»، «خلیج_فارس»، «خلیج_تا_ابد_فارس» و … یاد آور شدند که آنچه که از دیرباز تا کنون بوده و همیشه خواهد بود، خلیج همیشه فارس است.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

✍️ برگرفته از سایت تبیان
📌گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان
🔸golpayegan university of technology

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.