پنج شنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۲

تعطیلی ۴۰ درصد از کارخانه‌های چین به خاطر آلودگی هوا - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

تعطیلی ۴۰ درصد از کارخانه‌های چین به خاطر آلودگی هوا

image
براساس گزارش ساينس الرت، تخمين‌ها نشان مي‌دهند بيش از ۴۰ درصد از كارخانه‌ها در چين توسط بازرسان ايمني بسته شده‌اند و مقامات بيش از هشت هزار كارخانه به دليل نقض استانداردهاي آلودگي هوا متهم به قانون‌شكني شده‌اند.

اين كمپين يك ماهه همزمان با بيانيه چين در مجلس حزب كمونيست درباره برنامه اين حزب براي كاهش تمركز ذرات معلق مضر در هوا از ۴۷ ميكروگرم بر متر ككعب در سال ۲۰۱۶ به ۳۵ ميكروگرم در سال ۲۰۳۵ آغاز به كار كرده‌است.

تلاش‌هاي مدرن چين براي مهار آلودگي‌هاي شهري از سال ۲۰۱۳ آغاز شده‌است، زماني كه اين كشور ۱۰ دستورالعمل را براي پاكسازي هواي كشور اعلام كرد،‌از جمله كاهش ۳۰ درصدي انتشار آلاينده‌ها از صنايع به شدت آلوده تا سال ۲۰۱۷٫

از اين رو چين از دو سال گذشته تجسس درباره كارخانه‌ها و نيروگاه‌هايش را آغاز كرده‌است تا از نقض قانون توسط شركت‌ها اطمينان حاصل كند. اين اقدام كه مي‌تواند اقتصاد روبه‌رشد چين را به خطر بياندازد، اگرچه دولت اين كشور چنين اعتقادي ندارد،‌ فقط به معني آبي شدن آسمان در چين نخواهد بود.

چيني‌ها اميدوارند سخت‌گيري به شركت‌هاي آلاينده، علاوه بر پاكسازي آب‌ها و تنفس راحت‌تر در اين كشور، فوايد زيست‌محيطي ديگري نيز به دنبال داشته‌باشد.

✍️منبع: همشهری آنلاین
📌گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان
🔸golpayegan university of technology

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.