پنج شنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۲

تور گردشگری به فضا - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

تور گردشگری به فضا

dragon-lab

«اسپیس ایکس» (SpaceX) قصد دارد سال آینده دو توریست را به فضا بفرستد. تورهای مسافرتی زیادی وجود دارند که سفرهای هیجان‌انگیزی را برای شما برنامه ریزی می‌کنند ولی اگر به دنبال چیزی فراتر از سفرهای زمینی هستید، اسپیس ایکس سفر به فضا را برای شما تدارک می‌بیند. این اتفاقی است که در آینده‌ای نزدیک در انتظار توریست‌ها است.

طبق اعلام اسپیس ایکس در وب‌سایت رسمی‌اش٫ آن‌ها قصد دارند در سال ۲۰۱۸ دو توریست را به فضا بفرستند. سفری نزدیک به ماه! حتی پیش‌پرداخت این سفر را هم از مسافرین‌اش دریافت کرده است. به گفته این شرکت مسافران همانند فضانوردان آموزش دیده آپولو، به فضا سفر خواهند کرد و به رویایی که شاید روزی آن را دست نیافتنی می‌پنداشتند، جامه عمل می‌پوشانند.

dragon-intertior

البته این اولین باری نیست که شرکتی قصد دارد مسافران‌اش را به فضا ببرد. گزارش شده که پیش از این هم افرادی که تمایل به چنین سفری داشتند به دولت روسیه مبلغی حدود ۲۰ میلیون دلار پردخت می‌کردند تا آن‌ها را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ببرد.

اسپیس ایکس هنوز نام دو مسافر و ملیت آن‌ها را فاش نکرده و حتی خبری از هزینه نهایی آن‌ها برای این سفر هیجان انگیز نداده است. ولی حتما ارزان نخواهد بود! همچنین شرکت پیش‌بینی کرده است که این سفر تنها شروعی خواهد بود برای ترغیب کسانی که مشتاق هستند در برنامه‌های آتی اسپیس‌ایکس شرکت کنند.

 

space

dragon-v2-interior-wide-cropped

 

 

منبع: SpaceX

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.