پنج شنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۲

قرآن دست‌نویس دانشگاه فنی گلپایگان به موزه آستان قدس رضوی اهداء شد - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

قرآن دست‌نویس دانشگاه فنی گلپایگان به موزه آستان قدس رضوی اهداء شد

قرآن دست نویس دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان اصفهان که مدت یک سال برای کتابت آن زمان صرف شده بود، طی مراسمی به موزه آستان قدس رضوی اهداء شد.

به گزارش آستان نیوز، قرآن دست نویس دانشجویان و اساتید دانشگاه فنی مهندسی  گلپایگان اصفهان طی مراسمی با حضور معاون امور موزه­ های آستان قدس رضوی، رئیس اداره ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی، اساتید و دانشجویان این دانشگاه به موزه  آستان قدس رضوی اهداء شد.
در این مراسم حمید جعفری؛ نماینده دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان اظهار کرد: سال گذشته طرح کتابت قرآن کریم به صورت دست‌نویس به همت دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان با حضور زائران حضرت رضا(ع) در دارالقرآن کریم حرم مطهر آغاز شد و پس از آن برای ادامه کتابت به دانشگاه فنی گلپایگان انتقال یافت. وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف از کتابت این قرآن به صورت دست‌نویس افزایش انس و الفت میان دانشجویان با قرآن کریم بوده است، گفت: تمامی مراحل اهم از صحافی، کتابت و … توسط ۴۰۰ نفر از دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه گلپایگان اصفهان انجام شده و مدت زمانی که برای کتابت این قرآنی صرف شد، یک سال بوده است. همچنین جلد صحافی شده این قرآن کریم از چرم اصفهان تهیه شده است.

اهداي+قران+دست+نويس+دانشجويان+گلپايگاني+به+موزه+آستان+قدس+رضوي+(17) اهداي+قران+دست+نويس+دانشجويان+گلپايگاني+به+موزه+آستان+قدس+رضوي+(15) اهداي+قران+دست+نويس+دانشجويان+گلپايگاني+به+موزه+آستان+قدس+رضوي+(10) اهداي+قران+دست+نويس+دانشجويان+گلپايگاني+به+موزه+آستان+قدس+رضوي+(1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.