دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲

مادرهای بی ریشه آمریکا تاثیری بر اقدامات ملت ایران ندارند - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

مادرهای بی ریشه آمریکا تاثیری بر اقدامات ملت ایران ندارند

دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره درباره قانون مادر تحریم های آمریکا علیه ایران (کاتسا) گفت: این مادرهای بی ریشه تاثیری در اقدامات بنیادی ملت ایران نخواهند داشت.

شمخانی
– به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ،آقای شمخانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره تصمیم کنگره امریکا برای اعمال قانون کاتسا یا مادر تحریم ها علیه ایران تصریح کرد : امریکا زمانی در دوران بوش مادر بمبها را ساخت که هیچ خاصیتی نداشت و امروز هم این مادرهای بی ریشه در مقابل ایران مقتدر و اقدامات بنیادی ملت ایران که دفاع از هویت دینی ، سرزمینی و ملی خودشان است تاثیری نخواهد داشت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اظهارات وزیر خارجه روسیه دردیدار با مقامات رژیم صهیونیستی مبنی بر ضرورت خروج ایران و حزب‌الله از جنوب سوریه تصریح کرد: من این اظهارات را نشنیده‌ام و شاید رسانه های اسرائیلی آن را منتشر کرده اند زیرا دولت روسیه هم آن را تایید نکرد اما باید بگویم که ایران و حزب‌الله فقط در جنوب سوریه نیستند و در همه جای سوریه از جمله جنوب این کشور حضور دارند.
آقای شمخانی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر سرنوشت بارزانی گفت: مردم کردستان دوستان تاریخی مذهبی و تمدنی ما هستند و همیشه مردم ایران بهترین پناهگاه برای همه کردها از جمله آقای بارزانی بودند اما متأسفانه وی به دلیل اطلاعات غلط از پایگاه اجتماعی خود یک همه‌پرسی را تدارک دید که این همه‌پرسی در مناطق جنوب اقلیم کردستان با کمترین استقبال مواجه شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد : به بارزانی از قبل نصیحت شد که برگزاری همه‌پرسی به نفع مردم کردستان و شخص شما نیست که متأسفانه به این نصیحت گوش نداد و منجر به انشقاق در مردم کرد شد و اکنون بارزانی چاره‌ای ندارد که حاکمیت اقلیم را رسماً تحویل دهد.
وی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر مشکلات آب در مرزهای شرقی و جنوب شرقی کشور که باعث کوچ روستائیان شده است افزود : در مرزهای شرقی کشور با چالش آبی مواجه هستیم که بخشی از این امر ناشی از عدم مصرف بهینه آب و بخشی دیگر ناشی از عدم همکاری‌های افغانستان است. همچنین یک بخش دیگر از مشکلات آبی در مرزهای شرقی و جنوب‌شرقی کشور ناشی از عدم توجه به تأمین آب از دریای عمان است.
شمخانی گفت : برای تمام این موارد اقداماتی مورد توجه است تا جلوی فرسایش جمعیت و گسترش مشکلات آبی در نواحی شرقی و جنوب شرقی کشور را بگیریم و در این راستا همه نیروها بسیج شده‌اند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر وضعیت برجام و احتمال مذاکره مجدد در رابطه با بندهای توافق هسته‌ای گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن آنکه در عمل ثابت کرده به توافق هسته‌ای پایبند است و آژانس نیز ۸ بار بر این مهم صحه گذاشته است به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی حاضر به مذاکره پیرامون هیچ بندی از برجام نیست.
وی مسائل دفاعی را آموزه ای از ظلمی که در طول هشت سال دفاع مقدس به ملت ایران شده است دانست و افزود: در ارتباط با مسائل دفاعی هم به اشکال مختلف موضع ما از طرف سیاستمداران و مسئولان نظامی مطرح شده است و ما تحت هیچ شرایطی درباره مسائل دفاعی با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد موضوع پایان یافته است و متکی بر توانمندی بومی واقتدار دفاعی به آنچه نیاز داریم خواهیم پرداخت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت حصر سران فتنه گفت : زمانی که دلیل وقوعش حل شود وضعیت انها هم مشخص می شود اما دلیل وقوعش روشن است ؛ دلیل وقوع این مسئله در سال ۸۹ و بعد از انتخابات ۸۸ بوده است .
وی افزود : واژه حصر واژه درستی نیست امروز آقایان مد نظر شما در حصر نیستند و هرکس را اراده کنند می توانند ببینند و اخیرا هم آقای کروبی درخواست کرد که آقای دوستی را ببیند و انجام شد.
وی درپاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا جمهوری اسلامی ایران بدنبال تکمیل سلاحهای دفاعی خود بویژه در زمینه تولید بیشتر تانک ، ناو ، ناوچه و هواپیماست گفت : ما امروز این سلاحها را تولید می کنیم و می فروشیم و تولید موشک بسیار کم هزینه تر از هواپیماست .
شمخانی تصریح کرد : ما بدنبال سلاح های دفاعی هستیم نه تهاجمی.منبع: خبرگزاری صدا و سیما

✍️ برگرفته از سایت تبیان
📌گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان
🔸golpayegan university of technology

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.