یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲

۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی در معرض پست‌های مغرضانه روسی - گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان

۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی در معرض پست‌های مغرضانه روسی

image

دانش > فناوری‌ – همشهری آنلاین:
فیس‌بوک اعلام کرد ۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی طی دو سال گذشته محتواهایی که توسط اوپراتورهای مستقر در روسیه روی این شبکه بارگذاری شده‌است را مشاهده کرده‌اند.

براساس گزارش BBC، اين شبكه اجتماعي مي‌گويد درحدود ۸۰ هزار پست پيش و پس از انتخابات رياست‌جمهوري سال ۲۰۱۶ توسط روس‌ها توليد شده‌است كه بيشتر آنها بر پيام‌هاي سياسي و اجتماعي تفرقه‌‌انگيز متمركز بوده‌اند.

فيس‌بوك اين آمار را پيش از آغاز جلسه‌اي در سناي آمريكا منتشر كرد كه قرار است در آن فيس‌بوك به همراه توئيتر و گوگل درباره تاثير روسيه بر وب‌سايت‌هاي مهم صحبت كنند. روسيه دائما اتهامات مبني بر مداخله در انتخابات اخير رياست‌جمهوري آمريكا را تكذيب كرده‌است.

آمار جديد فيس‌بوك تاكنون دراختيار رويترز و واشنگتن‌پست قرار گرفته‌اند. براساس اين آمار ۸۰ هزار پست مورد نظر در بازه زماني ژوئن ۲۰۱۵ تا آگوست ۲۰۱۷ منتشر شده‌اند. فيس‌بوك معتقد است اين پست‌ها توسط شركتي روسي ارسال مي‌شوند كه با كرملين در ارتباط است.به گفته كالين استرچ مشاور حقوقي ارشد فيس‌بوك 

این اقدامات با هدف فیسبوک برای ساختن يك اجتماع و با تمام آرمان‌هاي فيس‌بوك در تقابل است و ما در تلاشيم از همه توان خود براي رسيدگي به اين تهديد استفاده كنيم.

گوگل نيز به تازگي افشا كرده‌است كه ترول‌ها يا اوباش اينترنتي روسي بيش از هزار ويديو روي ۱۸ كانال مختلف سايت يوتيوب منتشر كرده‌اند. در اين ميان توئيتر نيز به تازگي ۲۷۵۲ حساب كاربري كه به يك آژانس تحقيقاتي مستقر در روسيه وابسته بوده‌اند را شناسايي كرده و به حالت تعليق درآورده‌است.

✍️منبع: همشهری آنلاین
📌گفتمان علمی فرهنگی دانشگاه گلپایگان
🔸golpayegan university of technology

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.